Projekt „Młodzi gotowi do działania!” jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 Oś Priorytetowa I Osoby młode na rynku pracy, Działanie 1.2 Wsparcie osób młodych na regionalnym rynku pracy - projekty konkursowe.
TERYTORIALNY I CZASOWY ZAKRES PROJEKTU
Projekt jest realizowany od 1 lutego 2019 do 31 marca 2020 roku na obszarze województwa mazowieckiego.
CELE PROJEKTU
Celem głównym projektu jest:
Cel główny jest zbieżny z celem szczegółowym PO WER. Realizacja projektu na obszarze objętym wsparciem (województwo mazowieckie) przyczyni się do osiągnięcia szacowanych wartości docelowych (2023r.) dla następujących wskaźników Poddziałania 1.2.1. PO WER (na podst. Zał. 2a do SZOOP PO WER):
Wszystkie podejmowane w projekcie działania przyczynią się do aktywizacji zawodowej, poprawy sytuacji na rynku pracy oraz zwiększenia możliwości zatrudnienia osób młodych biorących udział w projekcie.
ADRESACI PROJEKTU
Grupę docelową projektu stanowi 60 (36K/24M) osób młodych, w tym z niepełnosprawnościami, w wieku 15-29 lat, pozostających bez pracy (biernych zawodowo) niezarejestrowanych w urzędzie pracy, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu tzw. młodzież NEET (zwyłączeniem grupy określonej dla trybu konkursowego w poddziałaniu 1.3.1.), zgodnie z definicją osoby z kategorii NEET przyjętą w PO WER.
Projekt jest skierowany wyłącznie do osób z obszaru województwa mazowieckiego (osób fizycznych, które zamieszkują na obszarze województwa mazowieckiego w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego).
OFEROWANE FORMY WSPARCIA
Wsparcie zakładane w projekcie ma charakter indywidualnej i kompleksowej aktywizacji zawodowo-edukacyjnej i opiera się na co najmniej trzech elementach pomocy, w tym obligatoryjnie identyfikacji potrzeb (poprzez opracowanie lub aktualizację IPD) i pośrednictwa pracy oraz zostało dostosowane do specyficznych potrzeb GD. Trzecia i kolejne formy wsparcia zostaną dostosowane
do potrzeb UP, zgodnie z opracowanym dla niego IPD.
Wsparcie dla UP jest udzielane w projekcie zgodnie ze standardami określonymi w Planie realizacji Gwarancji dla młodzieży w Polsce, tzn. w ciągu 4 miesięcy od dnia przystąpienia do projektu osobom młodym zostanie zapewniona wysokiej jakości oferta zatrudnienia, dalszego kształcenia, przyuczenia do zawodu, stażu lub inna forma pomocy prowadząca do aktywizacji zawodowej.
Wsparcie udzielane UP jest zgodne z potrzebami lokalnego/regionalnego rynku pracy
W ramach projektu otrzymacie Państwo kompleksowe wsparcie w postaci:
W ramach projektu gwarantujemy stosowanie zasady równości szans i niedyskryminacji a także równości szans kobiet i mężczyzn, zgodnie z Wytycznymi Ministra Infrastruktury i Rozwoju
w zakresie realizacji zasady równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób
z niepełnosprawnościami oraz zasady równości szans kobiet i mężczyzn w ramach funduszy unijnych na lata 2014-2020.
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.